English
ورود
عضویت

رابطه قند و سرطان

به گفته دانشمندان، قند نه تنها سلول های سرطانی را بیدار و تحریک می کند، بلکه آنها را بسیار تهاجمی‌تر می سازد.

"روغن ذرت را بیشتر بشناسیم"

روغن ذرت:

ذرت تقریباً حاوی 4/5 درصد روغن می‌باشد که حدود 85 درصد این روغن در جوانه آن قرار دارد. روغن ذرت بوی ملایمی دارد و دارای ارزش غذایی زیادی می‌باشد. روغن جوانه ذرت منبع غنی از امگا- 3 (که یک اسید چرب ضروری است) می‌باشد.

سوالاتی درباره فشار خون

چه کسانی در معرض خطر فشارخون بالا قرار دارند؟

کلسترول و چربی خون

کلسترول بد (LDL): اولین هدف درمان چربی خون

روغن زیتون

ترکیبات روغن زیتون

از خمیر زیتون بدون اعمال حرارت حاصل می شود که کاملا خوراکی و رنگ آن زرد متمایل به (بکر)، روغن زیتون سبز است. به عنوان یک محصول طبیعی از نظر کمی و کیفی بر اساس نوع و روش روغن زیتون کشی، رسیدگی میوه، شرایط آب و هوایی و میزان بارندگی دارای ترکیبات متغییری خواهد بود.

اما به طور کلی در روغن زیتون ترکیبات گلیسیردی(روغنی)،هیدروکربن، توکرفرول ها، الکل ها، استرول، ترکیبات معطر و اجزای متعدد دیگری وجود دارند. اغلب این ترکیبات دارای خواص بیولوژیکی گوناگونی هستند.

روغن کنجد

دانه های روغنی پس از غلات دومین ذخایر غذایی جهان را تشکیل می دهند. روغن علاوه بر منابع غنی اسیدهای چرب حاوی پروتئین نیز می باشد.

کنجد یکی از قدیمی ترین دانه های روغنی است که به عنوان غذا و دارو کاربرد داشته است. کاشت کنجد در بین النهرین به 1600 سال قبل از میلاد برمی گردد. نام کنجد در فهرست گیاهان دارویی مصر در 1550 سال قبل از میلاد ثبت شده است.

روغن ترکیبی (کنجد و کانولا)

پایداری روغن در طی نگهداری و یا حرارت دهی، معیار مهمی جهت ارزیابی آن به عنوان یک روغن خوب می باشد. اکسایش به عنوان مشکل اصلی موثر بر پایداری روغن های خوراکی و ایجاد تغییرات مخرب در خصوصیات شیمیایی، حسی و تغذیه ای آن ها شناخته شده است. فرآورده های حاصل از اکسایش روغن ها به عنوان عوامل مخاطره آمیز سلامتی شناخته شده و ارتباط آن ها با آسیب های غشای سلولی، بیماری های قلبی عروقی و سرطان تایید شده است.

خواص روغن زیتون و فواید آن برای بدن

خواص روغن زیتون
روغن زیتون دارای اسیدهای چرب غیر اشباع مونو (MUFA) و آنتی اکسیدان است که باعث طول عمر و کاهش بیماری های مرتبط با مصرف روغن های اشباع می شود.
خواص روغن زیتون برای سلامتی بدن:

  • روغن زیتون سلامت شریان‌ها را تامین می‌ کند.
  • روغن زیتون مانع آسیب رساندن رادیکال‌های آزاد حاصل از چربی‌ها و روغن‌ها به سیستم‌ قلبی- عروقی می ‌شود.

 

تاثیر روغن زیتون و کانولا بر جذب مواد مغذی از سبزیجات

       امروزه اکثر افراد می دانند که رژیم غذایی سرشار از سبزیجات خام و تازه برای سلامتی و پیشگیری از بیماری های مزمن ضروری است. اما تعداد کمی از افراد ممکن است بدانند چربی هایی که همراه این سبزیجات مصرف می شوند بر میزان جذب مواد مغذی موجود در آن ها موثرند. بسیاری از متخصصان تغذیه به اشتباه افراد را به مصرف چاشنی های سالاد کم چرب و بدون چربی که مملو از قند هستند ترغیب می نمایند.

آشنایی با کبد چرب

کبد چرب واژه کلی برای اشاره به جمع شدن چربی در کبد است

1 2 صفحه:

کارخانه و دفتر مرکزی : یزد، شهرک صنعتی، فاز 3، بلوار لادن، لادن 5

تلفکس : 8-37275907-035
035-37275545-6

ایمیل: info@neshatavar.com